Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | None |
| Model Number | LS163A |
| Brand Name | SOZZDA |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| UV peak wavelength | 365nm |
| IR peak wavelength | 1400nm |
| Visible light | 380nm-760nm full wavelength, in line with CIE photopic luminosity function |
| Resolution | 0.1% |
| Measurement accuracy | better than ± 2% (colorless and uniform transparent material) |
| Test Slot | 6mm *58mm (W*D) |
| Weight | 187g (Include Batteries) |
| Display | 128*128 Dot matrix LCD |
| Power supply | 4 AAA alkaline dry batteries |
Instock
There are no reviews yet.