Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | HoldPeak |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Function | W/m2 or Btu |
| Range | 2000W/m2 or 634BTU(ft2xh) |
| Data hold | YES |
| low battery display | YES |
| automatic shutdown | YES |
| Compass function | YES |
| Angle accuracy | Cosine correction less than 5% |
| Drift | less than 2% per year |
| Sampling rate | 2.5 times/second |
| Sensor | UV photodiode with filter lenses |
| Operating temperature and humidity | 0-50 less than 80% RH |
| Storage temperature | -10-60 less than 70% RH |
| Screen size | 67x40mm |
Instock
There are no reviews yet.