Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.66 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 11 cm |
| Anti-wind Ability | none |
| Drone Weight | 100G |
| Takeoff Weight | 100G |
| Transit Time (Days) | 10meters |
| Video Capture Resolution | other |
| 3C | Type |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20, About 8 minutes |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | no, 3*AA batteries(NOT INCLUDE) |
| Motor | Brush Motor |
| Power Source | Electric |
| Remote Distance | no, About 10m |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | No |
| Package Includes | Operating Instructions, charger, USB CABLE |
| Material | Metal |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Type | HELICOPTER |
| Features | App-Controlled |
| Dimensions | 4.3*17.5*11cm |
| Warning | Keep away from fire |
| Warranty | As described |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Model Number | QF810 |
| Plugs Type | USB |
| Charging Time | About 30 minutes |
| Type Number | / |
Instock
There are no reviews yet.