Instock
| Weight | 0.123 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 17 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 7Day, 7 |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.0 |
| Metrics measured | other, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker |
| Category | Smart Watches |
| Screen Material | IPS |
| Model | HT26 |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | SQUARE |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | No |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | <128MB |
| System | Android Wear |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, japanese, Dutch, Arabic, Indonesian, Greek |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Alarm Clock, Calendar, Calculators |
| Brand Name | SIMSONLAB |
| Display Size | 2.01 |
| RAM | <128MB |
| Battery Capacity(mAh) | >450mAh |
| Resolution | 240*296 |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.