Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 12 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Band length[mm] | 260 |
| Band width[mm] | 22 |
| SIM Card Slot | NO |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.2 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor, Stress Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Category | Smart Watches |
| App name | DAFIT |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | sport smart watch REALTEK8763E-VP |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| CPU Manufacturer | qualcomm |
| Movement Type | Electronic |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Case Material | Precious Metals |
| Band Material | Fine Steel |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | 256mb |
| System | Android Wear, Proprietary OS, Android OS, IOS, None, Wear OS, Color OS, HarmonyOS, FreeRTOS, Wacth OS, Zepp OS, DuWear, Tizen OS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, Portuguese, Italian, French, german, Korean, japanese, UKRAINIAN, Arabic |
| Function | Shock Resistant, Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Mood Tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, Altitude Meter, tourbillon, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Calorie Counter, Permanent Calendar, Multiple Time Zone, Power Reserve, PRAYER, GMT Two Places, Perspective Window, week, Phase of the Moon, Speed Measurement, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, Calendar, compass, Lighting, Countdown, Calculators, Oxymeter |
| Brand Name | KAVSUMI |
| Display Size | 1.43" |
| RAM | 256mb |
| Battery Capacity(mAh) | >450mAh |
| Resolution | 466*466 |
| Origin | Mainland China |
| Band Detachable | Yes |
| Certification | CE, FCC, RoHS, CEC |
| Accessory Type | Charger, instruction manual, box, watchband |
| WIFI | No |
| Compass | Real-time GPS positioning |
| Smart Watches | Bluetooth phone watch |
| Bluetooth Call Watches | Phone watch |
| Weather display | Music watch |
| answer the phone | Call watches |
| Heart rate | blood pressure |
| Smart Watch Men | Smart Watch Woman |
| Sport watch 2024 | Health watches |
| Black Strap | reloj inteligente |
| support | Wallpaper push |
| Full Steel Smart watch | Business Smart watch |
| Gift Type | Holiday Festival Birthday Gift |
| Luxury Smart Watch | Watches Gift For Men |
| Fast shipping | 100% New Fashion watch |
| Smartwatch Mens | For Xiaomi Huawei |
| relogio inteligente smart watch | reloj hombre |
| reloj inteligente hombre | watch for men |
| relogio masculino | zegarek damski |
| montre femme | reloj inteligente mujer smartwatch |
| reloj inteligente mujer | watch for women |
| mi watch | fitness |
| Men's watches | smart watches smartwatch man 2023 |
| smartwatch ultra series 8 | smartwatch ultra series 6 |
| smart watch 8 ultra | smart watch 9 ultra |
| Watch for Android | Watch for iOS |
| PK GT4 | for Huawei GT4 |
| GPS sport route tracking | Dynamic Watch Face |
| Full touch screen | 466*466 HD AMOLED |
| FOR Samsung Galaxy | Samsung Galaxy watch 7 |
Instock
There are no reviews yet.