Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 15 cm |
| Item Condition | New |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Band width[mm] | 22 mm |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.0 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| Screen Material | TFT |
| Model | Smart Watch |
| APP Download Available | No |
| Battery Detachable | No |
| CPU Manufacturer | qualcomm |
| Movement Type | Electronic |
| Style | Outdoor |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | SQUARE |
| Case Material | Alloy |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | <128MB |
| System | Android Wear, Proprietary OS, Android OS, IOS, Wear OS, Color OS, HarmonyOS, FreeRTOS, Wacth OS, Zepp OS, DuWear, Tizen OS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, French, german, Dutch, Arabic, Indonesian |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, 24 hour instruction, Chronograph, World Time, Permanent Calendar, Power Reserve, Perspective Window, week, Speed Measurement, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, Calendar, Countdown, Calculators, Oxymeter |
| Brand Name | Ola Esporte |
| Battery Life | 3 |
| Display Size | 1.71 Inch |
| RAM | <128MB |
| Battery Capacity(mAh) | 180-220mAh |
| Resolution | 240*296 |
| Origin | Mainland China |
| Band Detachable | Yes |
| Certification | CE, FCC, RoHS, weee |
| WIFI | No |
Instock
There are no reviews yet.