Instock
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 22Day, 22 Days |
| Band width[mm] | 22mm |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Stress Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | haylou fun |
| Screen Material | AMOLED |
| Model | HAYLOU Solar Ultra |
| APP Download Available | Yes |
| Movement Type | Electronic |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | No |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | <128MB |
| System | Android Wear |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, Korean, japanese, UKRAINIAN, HEBREW, Arabic, Indonesian |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Mood Tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, World Time, Calorie Counter, DIVER, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Calendar, compass, Calculators |
| Brand Name | Haylou |
| Display Size | 1.6inch |
| RAM | <128MB |
| Battery Capacity(mAh) | 300-450mah |
| Resolution | 480*480 |
| Origin | Mainland China |
| Band Detachable | Yes |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
Instock
There are no reviews yet.