Instock
| Weight | 0.226 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 14 × 9 cm |
| Item Condition | New |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Dial Window Material Type | Glass, Sapphire Crystal |
| Band length[mm] | 260 |
| Band width[mm] | 22 |
| SIM Card Slot | no |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Women's Health Monitoring, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | gloryfitpro |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | AGPS Professional Sports Smart Watch |
| Model | GPS watch |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| CPU Manufacturer | MediaTek |
| Movement Type | Electronic |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Case Material | Precious Metals |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | 100m & up |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | <128MB |
| System | Android Wear, Proprietary OS, Android OS, IOS, None, Wear OS, Color OS, HarmonyOS, FreeRTOS, Wacth OS, Zepp OS, DuWear, Tizen OS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, Norwegian, Korean, japanese, UKRAINIAN, HEBREW, Dutch, Arabic, Indonesian, Greek |
| Function | Shock Resistant, Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Mood Tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, Altitude Meter, tourbillon, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Calorie Counter, DIVER, Permanent Calendar, Multiple Time Zone, Power Reserve, GMT Two Places, Perspective Window, week, Phase of the Moon, Speed Measurement, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, Thermometer, Calendar, compass, Lighting, Countdown, Calculators, Oxymeter |
| Brand Name | GUHUAVMI |
| Battery Life | 7 |
| Display Size | 1.43inch AMOLED HD full touch screen |
| RAM | 128MB |
| Battery Capacity(mAh) | >450mAh |
| Resolution | 466*466 |
| Origin | Mainland China |
| Band Detachable | Yes |
| Certification | EAC, FCC, RoHS, CEC |
| Accessory Type | Watch charger+Instruction+Watch box |
| WIFI | YES |
| Function 1 | AGPS Professional Sports Smart Watch |
| Function 2 | 10ATM/IP69K professional diving swimming smart watch |
| Function 3 | 100 meters waterproof |
| Function 4 | 1.43inch AMOLED display High-definition visuals full touch screen |
| Function 5 | 100+ sports modes |
| Function 6 | 730mAh Super Long Battery Life |
| Function 7 | Health test |
| Function 8 | Military quality |
| Function 9 | Two-way bluetooth calling |
| Function 10 | Extra long standby time |
| Function 11 | Full screen touch |
| Function 12 | Altimeter |
| Function 13 | Barometer |
| Function 14 | Men's smartwatches |
| Function 15 | Outdoor Watch |
| Fitness mode | motion monitoring |
| sleep monitoring | Heart rating |
| Blood oxgyen | stress monitoring |
| Suitable for the system | For Android iOS |
| packing list | Meter head, strap, charging cable, instruction manual, packaging box |
| Metal body | dustproof |
| 170+ sports modes | smartwatches men |
| Charging method | USB magnetic charging |
| Manipulation Mode | Full screen touch control, mobile APP control |
| Raise your wrist to light up the screen | Multiple dial switching |
| weather forecast | female health |
| smartwatch | smartwatch Men |
| Women Smart Watch | Ladies Smart Watch |
Instock
There are no reviews yet.