Instock
| Weight | 0.134 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 10 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 10Day, 30Day |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.0 |
| Metrics measured | other |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| Screen Material | AMOLED |
| Model | LT38 |
| Application Age Group | child |
| Screen Shape | SQUARE |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| SIM Card Available | Yes |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | 4G |
| Rear Camera | 8MP |
| ROM | 2GB |
| System | Android Wear, Proprietary OS, Android OS, IOS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, Korean, japanese, Arabic |
| Function | Passometer, Call Reminder, Answer Call, Dial Call |
| Brand Name | BOALZETD |
| Display Size | 1.54 inch Full touch screen |
| RAM | 2GB |
| Battery Capacity(mAh) | 300-450mah |
| Resolution | 240*240 |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
Instock
There are no reviews yet.