Instock
| Weight | 0.28 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 6 × 4 cm |
| Item Condition | New |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Band length[mm] | 220 |
| Band width[mm] | 22mm |
| SIM Card Slot | NO |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.2 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Women's Health Monitoring, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | COFIT |
| Screen Material | AMOLED |
| Model | 85 |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| CPU Manufacturer | MediaTek |
| Movement Type | Electronic |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Case Material | Alloy |
| Band Material | STEEL |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | 512mb |
| System | Android Wear, Proprietary OS, Android OS, IOS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, japanese, UKRAINIAN, HEBREW, Dutch, Arabic, Indonesian |
| Function | Shock Resistant, Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, tourbillon, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Calorie Counter, Permanent Calendar, Multiple Time Zone, Power Reserve, GMT Two Places, Perspective Window, week, Phase of the Moon, Speed Measurement, Month, Attemper, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, Calendar, compass, Lighting, Countdown, Calculators, Oxymeter |
| Brand Name | KAVSUMI |
| Battery Life | 5 |
| Display Size | 1.43 inch |
| RAM | 512mb |
| Battery Capacity(mAh) | 220-300mah |
| Resolution | 466*466 |
| Origin | Mainland China |
| Band Detachable | Yes |
| Certification | CE, FCC, RoHS, CEC |
| Accessory Type | charger |
| WIFI | No |
| bluetooth call | voice control |
| The screen is always on | Alipay offline payment |
| custom watch face | female menstrual cycle |
| weather forecast | music control |
| step count | heart rate |
| sleep | sedentary |
| mileage | blood oxygen |
| blood pressure | search |
| calories | message push |
| Smart Watch Men | Women Smart Watch |
| smartwatch Men | Bluetooth Smart Watch |
| Ladies Smart Watch | Smartwatch Women |
| smartwatch | Smart Watch |
| Smartwatch for women | smartwatch Mens |
| watch for men | watch for women, watch for women |
| Sport Watch | Fitness Watch |
| Fashion smart watch | Luxury Smart watch male |
| Business smart watch | Casual smart watch |
| Outdoor smart watch | Steel smart watch, For Android ios |
| Multifunctional smart watch | smart watch man |
| Golden Mesh Belt strap | Women smart watch |
| black steel strap | Business men's watch |
| Women Smart Watch | Always Display Time |
| 1.43" HD Screen | AMOLED |
| IP68 Waterproof | Sports Smart Watch |
| Watch Face | Sport Mode |
| Smartwatch Connect | Lady Sport |
| Clock Women | Clock men |
| Fast shipping | 100% New Fashion watch |
| Smartwatch Mens | For Xiaomi Huawei |
| women pedometer watches | best gift for women |
| Black Strap | 2025 Full Steel Smart watch |
| Weather display | Music watch |
Instock
There are no reviews yet.