Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 22 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voice assistant built-in | No |
| Bluetooth-compatible Version | 4.2 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Category | Smart Watches |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | W377E |
| Model | CD12 |
| APP Download Available | Yes |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | SQUARE |
| Waterproof Grade | Not waterproof |
| SIM Card Available | Yes |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | 5G |
| Rear Camera | 8MP |
| ROM | 64GB |
| System | Android Wear, Android OS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, Korean, japanese, UKRAINIAN, HEBREW, Dutch, Arabic, Indonesian, Greek |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Mood Tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, week, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Calendar, compass, Countdown, Calculators |
| Brand Name | GOLDENSPIKE |
| Battery Life | 3 |
| Display Size | 2.26inch |
| RAM | 4GB |
| Battery Capacity(mAh) | >450mAh |
| Resolution | 490*580 |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| WIFI | YES |
| Battery | 2080Mah |
| OS | Android 10.0 |
Instock
There are no reviews yet.