Instock
| Weight | 0.137 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 7 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 7天 |
| Dial Window Material Type | Plastic |
| Band length[mm] | 265 |
| Band width[mm] | 41.5 |
| Weight[g] | 110 |
| SIM Card Slot | NO |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Sleep Monitor, Stress Monitor |
| Activity Tracked | Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | Da Fit |
| Screen Material | TFT |
| CPU Model | 7012F7 |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| CPU Manufacturer | MediaTek |
| Movement Type | Electronic |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | SQUARE |
| Case Material | Precious Metals |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | 128MB |
| System | Android Wear |
| Type | wearable |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, Korean, japanese, HEBREW, Arabic, Indonesian, Greek |
| Function | fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Push Message, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, World Time, Calorie Counter, DIVER, Power Reserve, PRAYER, Perspective Window, Heart Rate Tracker, Countdown, Calculators |
| Brand Name | LaNikar |
| RAM | 128MB |
| Resolution | 320*358 |
| Display Size | 1.8" |
| Battery Capacity(mAh) | 300-450mah |
| Origin | Mainland China |
| Accessory Type | USB |
| WIFI | No |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Band Detachable | Yes |
| APP | Da Fit |
| BT | 5.3 |
| screen size | 1.8" |
Instock
There are no reviews yet.