Instock
| Weight | 0.18 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 17 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 1 |
| SIM Card Slot | 1 |
| Voice assistant built-in | No |
| Bluetooth-compatible Version | None |
| Metrics measured | other |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | setracker2 |
| Screen Material | IPS |
| CPU Model | ASR8601+813S |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| CPU Manufacturer | MediaTek |
| Movement Type | Electronic |
| Style | cute |
| Application Age Group | child |
| Screen Shape | SQUARE |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | Yes |
| Mechanism | No |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | 4G |
| Rear Camera | 0.3MP |
| ROM | 8GB |
| System | Android Wear |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, Korean, japanese, UKRAINIAN, HEBREW, Dutch, Arabic, Greek |
| Function | Answer Call, Dial Call, Alarm Clock, week, Month, Passometer |
| Brand Name | KGG |
| RAM | 1GB |
| Resolution | 240*280 |
| Display Size | 1.91inch |
| Battery Capacity(mAh) | >450mAh |
| Origin | Mainland China |
| WIFI | YES |
| Certification | CE |
| Band Detachable | Yes |
| Note | Not fit for American countries, like USA, Brazil, Chile, Canada, ect. |
Instock
There are no reviews yet.