Instock
| Weight | 0.078 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 7 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 3天 |
| SIM Card Slot | no |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.0 |
| Metrics measured | other |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker |
| Touch Screen | No |
| Category | Smart Watches |
| Screen Material | TFT |
| CPU Model | YC1133 |
| APP Download Available | Yes |
| Movement Type | Electronic |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | SQUARE |
| Case Material | Alloy |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | No |
| Multiple Dials | No |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | <128MB |
| System | Android Wear |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, Norwegian, UKRAINIAN, HEBREW, Dutch, Arabic, Indonesian, Greek |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Push Message, 24 hour instruction, Alarm Clock, Interactive Music |
| Brand Name | SUPMANGO |
| RAM | <128MB |
| Resolution | 240*240 |
| Display Size | 1.44 |
| Battery Capacity(mAh) | 180-220mAh |
| Origin | Mainland China |
| Band Detachable | Yes |
Instock
There are no reviews yet.