Instock
| Weight | 0.182 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 12 × 8 cm |
| Item Condition | New |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Dial Window Material Type | Sapphire Crystal |
| Band length[mm] | 220 |
| Band width[mm] | 22 |
| Weight[g] | 45 |
| SIM Card Slot | YES |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | RDFit |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | 5G smartwatch |
| Model | KIDS Wtach |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| CPU Manufacturer | MediaTek |
| Movement Type | Electronic |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | child |
| Screen Shape | SQUARE |
| Case Material | Alloy |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | Yes |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | 4G |
| Rear Camera | 8MP |
| ROM | 128MB |
| System | Android Wear, Android OS, IOS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, Korean, japanese, UKRAINIAN, HEBREW, Dutch, Arabic, Indonesian, Greek |
| Function | Shock Resistant, Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, Altitude Meter, tourbillon, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Calorie Counter, Permanent Calendar, Multiple Time Zone, Power Reserve, PRAYER, week, Phase of the Moon, Speed Measurement, Month, Moisture Measurement, Attemper, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, Thermometer, Calendar, compass, Lighting, Countdown, Calculators |
| Brand Name | KaiAqua |
| Battery Life | 7 |
| Display Size | 2.01 |
| RAM | 128MB |
| Battery Capacity(mAh) | >450mAh |
| Resolution | 320*385 |
| Origin | Mainland China, Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Noctilucent |
| Band Detachable | Yes |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Accessory Type | Smart watch *1, watchband *1, wireless charger *1, manual *1, gift box |
| WIFI | YES |
| New Kids Smartwatch,Xiaomi Smart Watch | Phone Watch |
| Waterproof Watch | Kids Smartwatch SOS GPS Location |
| Boys Girls Upgrade 2025 New | Call Analogue Card Kids Smartwatch Camera |
| NFC | Alarm clock |
| Children's smart watch | Children's talking smart watch |
| 2025 New Children's Smart Watch | photo album |
| Video call | GPS |
| SMS | Class Schedule |
| Stopwatch | Make friends |
| bluetooth | accelerometer sensor |
| Antenna | Receiver |
| battery 680mAh | 4G/5G SIM Card |
| GPS Tracking & SOS Emergency Call:Equipped with GPS and SOS emergency call, ensuring your child's safety with real-time location tracking and easy emergency access. | Waterproof Design:IP67 waterproof rating allows for worry-free use in various weather conditions, perfect for active kids. |
| Xiaomi Kids Smart Watch SOS GPS Location Tracke Sim Card Call Child SmartWatch Camera Waterproof Watch Gift For Ios Android | Health Monitoring:Monitor your child's health with heart rate and activity tracking, promoting a healthy lifestyle. |
Instock
There are no reviews yet.