Instock
| Weight | 0.201 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 11 × 4 cm |
| Item Condition | New |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 10 |
| Band length[mm] | 260 |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor, Body Temperature Monitor, Stress Monitor |
| Activity Tracked | Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | Hband |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | Smart Watch ET585 |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| CPU Manufacturer | MediaTek |
| Movement Type | Electronic |
| Style | Healthy |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | SQUARE |
| Case Material | Alloy |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | 128MB |
| System | Android Wear, Android OS, IOS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, Korean, japanese, HEBREW, Dutch, Arabic, Indonesian, Greek |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Push Message, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, World Time, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, Calendar, Calculators |
| Brand Name | LIGE |
| RAM | <128MB |
| Resolution | 368*448 |
| Display Size | 2.04 inch |
| Battery Capacity(mAh) | >450mAh |
| Origin | Mainland China |
| Accessory Type | box, Smart watch, Charging cable, Instruction Manual |
| WIFI | No |
| Certification | CE |
| Band Detachable | Yes |
Instock
There are no reviews yet.