Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 7 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| SIM Card Slot | no |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Women's Health Monitoring, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| Screen Material | AMOLED |
| Model | V85 |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| Movement Type | Electronic |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | SQUARE |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | 128MB |
| System | Android Wear, Android OS, IOS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, Korean, japanese, UKRAINIAN, Arabic, Indonesian |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Push Message, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Calorie Counter, Permanent Calendar, week, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Calendar |
| Brand Name | LIGE |
| Battery Life | 5 |
| Display Size | 1.43 inches |
| RAM | 128MB |
| Battery Capacity(mAh) | 180-220mAh |
| Resolution | 466*466 Amoled |
| Origin | Mainland China |
| Band Detachable | Yes |
| Certification | CE |
| WIFI | No |
| Bluetooth call | heart rate monitoring |
| Women's health | music play |
| 466*466 AMOLED Screen | multiple sports mode |
| female health | wireless calling |
| DIY dials | fashion smartwatch |
| women's smartwatch | smartwatch woman |
| women's smartwatch watch | smartwatch for women |
| women's smartwatch 2025 | smart watch smartwatch women |
| smartwatch women's watch | smartwatch woman 2025 |
| smartwatch 2025 woman | women's smartwatch 2025, women's waterproof smartwatch watches |
| smartwatch watches woman | waterproof women's smartwatch |
| smart watch smartwatch women 2025 | women's waterproof smartwatch |
| Women watch smartwatch | smart watch woman smartwatch 2025 |
| smartwatch ladies | smartwatch for ladies |
| watches for ladies smartwatch | ladies watch smartwatch |
| ladies smartwatch | lady smartwatch watch |
| smartwatch lady watch | ladies smartwatch 2025 |
| watch ladies smartwatch | men's smartwatch |
| smartwatch men | men's smartwatch watch |
| smartwatch men's watch | men's smartwatch 2025 |
| smart watch smartwatch man | smartwatch for men |
| smartwatch man 2025 | smartwatch watches for men, men's watch smartwatch |
| men's smartwatch 2025 | men's waterproof smartwatch |
| smartwatch lige | lige smartwatch |
| lige smartwatch 2025 | lige men's smartwatch |
| smartwatch lige 2025 | lige smartwatch 2025 |
| lige women's smartwatch | lige smartwatch woman |
| lige smartwatch watch | Smartwatch lige men |
Instock
There are no reviews yet.