Instock
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 15天 |
| Dial Window Material Type | Glass |
| Weight[g] | 250 |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Metrics measured | Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | KOSPET FIT |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | ATS3085L |
| APP Download Available | No |
| Battery Detachable | No |
| Movement Type | Electronic |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | SQUARE |
| Case Material | STEEL |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | No |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | 256mb |
| System | None |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, Norwegian, Korean, japanese, UKRAINIAN, HEBREW, Dutch, Arabic, Indonesian, Greek |
| Function | Shock Resistant, Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, Altitude Meter, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, Calorie Counter, Power Reserve, week, Speed Measurement, Month, Interactive Music, Noctilucent, Calendar, compass, Countdown, Calculators |
| Brand Name | kospet |
| RAM | 256mb |
| Resolution | 280*456 |
| Display Size | 1.64" |
| Battery Capacity(mAh) | 220-300mah |
| Origin | Mainland China |
| WIFI | No |
| Certification | CE, FCC |
| Band Detachable | No |
Instock
There are no reviews yet.