Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 6 × 4 cm |
| Item Condition | New |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 7, 10 |
| Dial Window Material Type | Glass |
| Band length[mm] | 260 |
| Band width[mm] | 22 |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Stress Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| Launch Date | 2025 |
| App name | Gloryfitpro |
| Screen Material | AMOLED |
| Model | ATS3085L |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| Movement Type | Electronic |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Case Material | Alloy |
| Band Material | STEEL |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | 4GB |
| System | Android Wear, Proprietary OS, Android OS, IOS, None, Wear OS, Color OS, HarmonyOS, FreeRTOS, Wacth OS, Zepp OS, DuWear, Tizen OS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, French, german, Korean, japanese, HEBREW, Arabic, Indonesian |
| Function | Shock Resistant, Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, Altitude Meter, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Calorie Counter, DIVER, week, Speed Measurement, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Thermometer, Calendar, compass, Lighting, Countdown, Calculators, Oxymeter |
| Brand Name | ChiBear |
| Display Size | 1.43 |
| RAM | 256mb |
| Battery Capacity(mAh) | >450mAh |
| Resolution | 466*466 |
| Origin | Mainland China |
| Band Detachable | Yes |
| Certification | CE, RoHS |
| WIFI | No |
| Function 1 | Huawei Men's Smartwatch |
| Function 2 | GT5 |
| Function 3 | 10 ATM Waterproof |
| Function 4 | Compass |
| Function 5 | GPS Dual Frequency Positioning |
| Function 6 | 1.43-inch AMOLED touch screen |
| Function 7 | Track Return Record |
| Function 8 | 150+ sports modes |
| Function 9 | 480mAh battery |
| Function 10 | 24 hours health monitoring |
| Function 11 | Bluetooth call |
| Function 12 | AI voice assistant |
| Function 13 | Altitude & Barometric Pressure |
| Function 14 | Push Message |
| Function 15 | Hardcore Quality Military Certification |
| Function 16 | SOS Emergency Call |
| Function 17 | Multi-Theme |
| Function 18 | Bluetooth music playback |
Instock
There are no reviews yet.