Instock
| Weight | 0.292 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 15 × 10 cm |
| Item Condition | New |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Dial Window Material Type | Glass, Hardlex, Sapphire Crystal |
| Band length[mm] | 260 |
| Band width[mm] | 22 |
| SIM Card Slot | NO |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Women's Health Monitoring, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor, Body Temperature Monitor, Stress Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | G band |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | 2025 New For Samsung Galaxy Precise Blood Lipids Uric Acid Smart Watch |
| Model | ET492 |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| CPU Manufacturer | MediaTek |
| Movement Type | Electronic |
| Style | Healthy |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Case Material | Alloy |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | 256mb |
| System | Android Wear, Proprietary OS, Android OS, IOS, None, Wear OS, Color OS, HarmonyOS, FreeRTOS, Wacth OS, Zepp OS, DuWear, Tizen OS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Italian, French, german, Korean, japanese |
| Function | Shock Resistant, Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Mood Tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Push Message, Altitude Meter, tourbillon, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Calorie Counter, Permanent Calendar, Multiple Time Zone, Power Reserve, Perspective Window, week, Speed Measurement, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, Thermometer, Calendar, Countdown, Calculators, Oxymeter |
| Brand Name | GUHUAVMI |
| Battery Life | 10 |
| Display Size | 1.43-inch AMOLED HD Screen |
| RAM | 128MB |
| Battery Capacity(mAh) | 300-450mah |
| Resolution | 466*466 AMOLED HD Sapphire Glass |
| Origin | Mainland China |
| Band Detachable | Yes |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Accessory Type | Watch, charging cable, instruction manual, ECG reminder card, packagin |
| WIFI | No |
| For Samsung Galaxy | Accurate measurement |
| ECG measurement | independent accurate blood oxygen |
| HRV report | body temperature |
| APP analysis results | electrocardiogram |
| ECG+PPG | respiratory rate |
| blood pressure | heart rate |
| blood oxygen | AI Healthy non-invasive diagnosis |
| uric acid | blood fat |
| Period Tracker | Body Fat |
| remote relatives and friends care | Home sharing real-time data |
| Exercise function | counting stepscaloriesdistance |
| multiple exercise modes | multiple exercise modes |
| Health functions such as heart rate monitoring | blood pressure monitoring |
| Screen Size | 466*466 AMOLED HD Sapphire Glass |
| BLuetooth | 5.3BLE (low power consumption) |
| Battery Capcaity | 380mAh |
| Charging Type | Magnetic charging |
| Charging Time | About 3-4H |
| Endurance Time | with a single charge and a battery life of 10-15 days |
| Manipulation Mode | Full screen touch control, mobile APP control |
| pulse | Independent accurate blood oxygenation |
| Weather display | Music watch |
| Smart Watch Men | Smart Watch Woman |
| Sport watch | Health watches |
| Black Strap | reloj inteligente |
| support | Wallpaper push |
| 2025 Full Steel Smart watch | Business Smart watch |
| Gift Type | Holiday Festival Birthday Gift |
| Luxury Smart Watch | Watches Gift For Men |
| Fast shipping | 100% New Fashion watch |
| Smartwatch Mens | For Xiaomi Huawei |
| relogio inteligente smart watch | reloj hombre |
| reloj inteligente hombre | watch for men |
| relogio masculino | montre femme |
| reloj inteligente mujer smartwatch | zegarek damski |
| reloj inteligente mujer | watch for women |
| mi watch | fitness |
| For iOS Android | for Xiaomi phone |
| watches | NEW watch |
| Body fat BMI measurement | constantly monitoring the heart |
| liver, spleen, lungs, and kidneys | body composition analysis |
| 2025 New For Samsung Galaxy Watch 7 Blood Lipids Uric Acid Body Analysis Smart Watch ECG+PPG Clock Smartwatch Men | 2025 New ECG+PPG Laser Monitor Health Smart Watch Men Heart Rate Uric Acid Blood fat BP Sports NFC Smartwatch For Samsung Galaxy |
Instock
There are no reviews yet.