Instock
| Weight | 12.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 49 × 28 × 35 cm |
| Model Number | QE02D |
| Brand Name | FF FlashFish |
| Voltage | 230v |
| Plug Type | Eu plug |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS, pse, weee |
| Name | Portable Power Station |
| Capacity of LiFePO4 Battery Pack | 22.4V/45Ah(1008Wh) |
| Product Size | 41.3×20.3×23.2cm/16.3*8*9.1in |
| NET Weight | 11KG/24.3lb |
| DC Input | DC5525 Port;12-30V, 7A, 182W Max |
| USD-C Input | 5V3A, 9V3A, 12V3A, 15V3A, 20V5A; 100W Max; USB-C Cable/plug package not included;(Approx 12.3h) |
| Rated Voltage | 230V~50Hz *2(Pure Sine Wave) |
| AC Output | Total Rated 1200W Peak 2400W;EUx2/USx2/Universalx2 |
| USB-C Output | 100W Max(5V3A, 9V3A, 12V3A, 15V3A, 20V5A) |
| USB-A1 Output | 18W Max(5V3A, 9V2A, 12V1.5A) |
| USB-A2&A3 Output | 12W Max(5V2.4A) |
| DC5525*2/Car Charger | 13.6V 10A; Total 136W Max |
| LED Light | 2W |
| Wireless Charging | 10W Max(5V1A, 9V1A) |
| Cycle Time | 3000 cycles |
| Safety Protection | High temperature protection, low temperature protection, over-voltage protection, under-voltage protection, overload protection, short circuit protection and over-current protection |
| Charging Temperature | 0℃~40℃ |
| Discharging Temperature | -10℃~40℃ |
Instock
There are no reviews yet.