Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 9.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 22 × 24 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery/Cell Classification | Lithium Iron Phosphate, LiFePO4 |
| Capacity(Ah) | 30 |
| Brand Name | BLUETTI |
| Origin | Mainland China |
| Wattage | 700W |
| AC Outputs | 5x 120V/20A AC Outputs, 700W In Total |
| Current Type | AC/DC |
| Voltage | 100-120V |
| Features | Portable |
| Life Cycles | 2, 500+ Cycles to 80% Original Capacity |
| Maximum Input Power | 200W, with AC+Solar Input |
| Color | Gray |
| Battery Type | LiFePO4 (Lithium Iron Phosphate) |
| Type | Power Station |
| Recommended Environment | Indoor/Outdoor |
| Current Output | 3A-10A |
| Power Source | Solar |
| Item Length | 12.4in |
| Inverter Type | Pure Sine Wave |
| Connector Type | MC4 |
| Solar Input | 200W Max, VOC 12-28V |
| Maximum Input Voltage | VOC 12-28V |
| Current Rating | 8A |
| Charging Mode | BMS |
Instock
There are no reviews yet.