Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery/Cell Classification | Lithium-Ion, Li-Ion |
| Capacity(Ah) | 1 |
| Origin | US(Origin) |
| Style | 1800W+200W Panel+Extra Battery |
| Wattage | 1800 watts |
| Power Source | Battery Powered |
| Recommended Uses For Product | Commercial, Residential, Camping |
| Voltage | 110 Volts |
| Output Wattage | 1800 |
| Special Feature | 3kWh high capacity, Fast-charging 100W USB-C & 18W USB-A ports, LiFePO |
| Included Components | Jump 1500 Extra Battery, Jump 1800 Power Station, VS200 Solar Panel |
| Product Dimensions | 14.3"L x 10.7"W x 11"H |
| Model Name | Jump1800+Extra Battery+VS200 |
Instock
There are no reviews yet.