Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 10.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 30 × 26 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery/Cell Classification | Lithium Iron Phosphate, LiFePO4 |
| Capacity(Ah) | 35 |
| Model Number | BLUETTI AC70 With one PV120S |
| Brand Name | BLUETTI |
| Origin | Mainland China |
| Capacity | 768Wh |
| Type | LiFePO4 (Lithium Iron Phosphate) |
| Life Cycles | 3, 000+ Cycles to 80% Original Capacity |
| Shelf-life | Recharge to 80% Every 3-6 Months |
| Management System | MPPT Controller, BMS, etc. |
| AC Outlet | 2 x 120V/8.33A, 1, 000W in Total |
| Inverter Type | Pure Sine Wave |
| Surge Power | 1, 500W |
Instock
There are no reviews yet.