Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 24.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 25 × 33 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery/Cell Classification | Lithium Iron Phosphate, LiFePO4 |
| Capacity(Ah) | 54 |
| Brand Name | BLUETTI |
| Origin | Mainland China |
| Capacity | 2, 073.6Wh (54 Ah) |
| Inverter Type | Pure Sine Wave |
| Lifting Power | 3, 900W |
| AC Outlets | 2, 600W in total, 120V, 21.6A |
| USB-C Port | 2 x 100W Max |
| USB-A Port | 2 x 15W, 5V / 3A |
| DC Outlets | 1 x 12V/10A (Car Outlet) |
| AC Charging Cable Input | 1, 800W Max. (Charging +Bypass) |
| Solar Input | 1, 000W Max., 12V to 60V, 20A Max. |
| Car Input | 96W(12V) / 192W (24V) |
| Maximum Input | 2, 400W Max. (AC + DC Input) |
| Type | LiFePO4 (Lithium Iron Phosphate) |
| Life Cycles | 6, 000+ Cycles to 80% Original Capacity |
| Shelf-life | Recharge to 80% Every 3-6 Months |
| Weight | 53.4lbs (24.2kg) |
| Dimensions (L x W x H) | 13.78×9.84×12.74in (35x25x32.36cm) |
Instock
There are no reviews yet.