Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.025 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 8 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | Plastic, Silica GEL |
| Weight[g] | 13 |
| Battery Capacity[mAh] | |
| Voice assistant built-in | No |
| NFC Technology | No |
| Sound Isolating | YES |
| Category | Earphones & Headphones |
| Max Output | 3mW |
| Number Of Drivers | 1 |
| Headphone Pads Material | other |
| Magnet Type | Ferrite |
| Driver Diameter | 6mm |
| Total Harmonic Distortion | 0.1% |
| Impedance Range | from 33 to 100 Ω |
| Package List | User Manual, Replaceable Pads Set |
| Features | With microphone, Active Noice Cancelling |
| With Microphone | Yes |
| Is wireless | No |
| Waterproof | No |
| Line Length | 1.2m |
| Frequency Response Range | 20 – 20000Hz |
| Sensitivity | 113dB |
| Plug Type | Line Type |
| Function | For Internet Bar, Common Headphone, For Mobile Phone, Sport, Kids' Headphones, For Hearing Aid, For Office, For Sleep, For Study |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Volume Control | Yes |
| Control Button | Yes |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | 3.5mm |
| Communication | Wired |
| Style | In-ear |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | FEACIN |
| Support Memory Card | No |
Instock
There are no reviews yet.