Instock
| Weight | 0.098 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 13 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | Metal |
| Weight[g] | 96 |
| NFC Technology | No |
| Category | Earphones & Headphones |
| Charging Method | cable |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Package List | Charging case, Charging Cable, User Manual, Charging case, Charging Cable |
| With Microphone | Yes |
| Is wireless | Yes |
| Support APP | No |
| Waterproof | Yes |
| Frequency Response Range | 20 – 20000Hz |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Volume Control | Yes |
| Control Button | Yes, Yes |
| Vocalism Principle | Balanced Armature, Dynamic |
| Wireless Type | bluetooth, bluetooth |
| Connectors | Type c |
| Communication | Wired, WIRED |
| Style | In-ear |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | MIJIA |
| Feature 1 | Xiaomi A520 Bluetooth 5.3 Headphones |
| Feature 3 | Sports Waterproof Earphone |
| Feature 2 | Xiaomi Wireless Headphones |
| Feature 5 | TWS Game Headset With Microphone |
| Feature 4 | HiFi Stereo Earbuds With Mic |
| Feature 6 | HiFI Stereo Waterproof EarHook Headset With Mic |
| Function | HiFi Headphone, Sport, For Outdoor |
| Codecs | none |
Instock
There are no reviews yet.