Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 12 × 1 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Vaorlo Model | OWS |
| Material | ABS |
| Battery Capacity[mAh] | 180 |
| Battery life up to[hours] | 5 |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| Category | Earphones & Headphones |
| Charging Method | cable |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Bluetooth Version | other |
| Package List | User Manual, Charging Cable |
| Features | With microphone |
| With Microphone | Yes |
| Is wireless | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Plug Type | None |
| Function | For Internet Bar, Monitor Headphone, for Video Game, for Flying, Common Headphone, for Hunting & Shooting, For Mobile Phone, for Powersports, HiFi Headphone, Sport, Kids' Headphones, For Hearing Aid, For Outdoor, For Office, For Sleep, For DJ, For Study |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Volume Control | No |
| Control Button | Yes |
| Vocalism Principle | air Vocalism Principle |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | Type c |
| Communication | WireLess |
| Style | Ear Hook |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | VAORLO |
Instock
There are no reviews yet.