Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.218 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 12 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | ABS |
| Battery Capacity[mAh] | 200 |
| Battery life up to[hours] | 6 |
| Voice assistant built-in | No |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| NFC Technology | No |
| Category | Earphones & Headphones |
| Earcups Type | Semi-open |
| Number Of Drivers | 2 |
| Charging Method | cable |
| Driver Diameter | 40mm |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Package List | User Manual, Charging Cable |
| Features | With microphone |
| With Microphone | Yes |
| Is wireless | Yes |
| Support APP | No |
| Waterproof | No |
| Sensitivity | 103±3dBdBdBdB |
| Plug Type | Line Type |
| Function | For Internet Bar, for Video Game, Common Headphone |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Volume Control | Yes |
| Control Button | Yes |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | USB |
| Communication | WireLess |
| Style | Headphone |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | KGG |
| Support Memory Card | Yes |
Instock
There are no reviews yet.