Instock
| Weight | 0.165 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | Plastic, Plastic, Plastic, Plastic |
| Battery Capacity[mAh] | 60mAh |
| Battery life up to[hours] | 8-10 |
| Voice assistant built-in | No |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| NFC Technology | No |
| Sound Isolating | YES |
| Category | Earphones & Headphones |
| Charging Method | Charging case |
| Bluetooth Version | 5.1 |
| Features | With microphone |
| Codecs | None |
| With Microphone | Yes |
| Is wireless | Yes |
| Support APP | Yes |
| Waterproof | No |
| Line Length | NONEm |
| Frequency Response Range | 20-20000Hz |
| Sensitivity | OTHERdB |
| Plug Type | None |
| Function | Sport, Common Headphone, For Mobile Phone, For Office, For Outdoor |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Volume Control | Yes |
| Control Button | No |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | None |
| Communication | WireLess |
| Style | Wired in-ear headphones |
| Certification | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | AREOFRGB |
| Resistance | OTHER |
| Support Memory Card | No |
| Earphone Charging Time | 1 Hours, about 1hr, about 1hr, about 1hr |
| Charging Voltage | DC 5V, DC 5V, DC 5V, DC 5V |
| Speaker Diameter | 10mm, 10mm, 10mm, 10mm |
| Charging Compartment Capacity | 500mAh, 500mAh, 500mAh, 500mAh |
| Earphone Battery Capacity | 60mAh, 60mAh, 60mAh, 60mAh |
| Button/Touch | Button, Button, Button, Button |
| Applicable Modes | Single Ear, Hanging Ear, In-ear Type, Single Ear, Hanging Ear, In-ear Type, Single Ear, Hanging Ear, In-ear Type, Single Ear, Hanging Ear, In-ear Type |
| Packing Size | Approx. 150x80x28 mm/5.90×3.14×1.10 inch, Approx. 150x80x28 mm/5.90×3.14×1.10 inch, Approx. 150x80x28 mm/5.90×3.14×1.10 inch, Approx. 150x80x28 mm/5.90×3.14×1.10 inch |
| Wireless BT Version | BLE5.1, BLE5.1, BLE5.1 |
| Working Time | about 8-10hrs, about 8-10hrs, about 8-10hrs |
| Standby Time | about 180hrs, about 180hrs, about 180hrs |
| Charging Function | Charging Compartment to Charge Earphone, Charging Compartment to Charge Earphone, Charging Compartment to Charge Earphone |
| Charging Compartment Charging Time | about 2hrs, about 2hrs, about 2hrs |
| Charging Interface | Android, Android, Android |
| Wireless Transmission Distance | less than 10m/32ft, less than 10m/32ft, less than 10m/32ft |
| Frequency Range | 20HZ-20KHZ, 20HZ-20KHZ, 20HZ-20KHZ |
| On-screen Display | charging/battery display, charging/battery display, charging/battery display |
| Type | only earphone, earphone kit(optional), only earphone, earphone kit(optional), only earphone, earphone kit(optional) |
Instock
There are no reviews yet.