Instock
| Weight | 0.13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 8 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | Plastic |
| Depth[mm] | / |
| Weight[g] | / |
| Height[mm] | / |
| Battery Capacity[mAh] | 120mAh |
| Battery life up to[hours] | / |
| Voice assistant built-in | No |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| NFC Technology | No |
| Sound Isolating | No |
| Category | Earphones & Headphones |
| Earcups Type | Sealed |
| Number Of Drivers | 1 |
| Charging Method | cable |
| Headphone Pads Material | other |
| Magnet Type | other |
| Total Harmonic Distortion | 1% |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Bluetooth Version | other |
| Package List | User Manual, USB Type-C Adapter |
| Features | waterproof, With microphone, Active Noice Cancelling |
| Codecs | None |
| With Microphone | Yes |
| Is wireless | Yes |
| Support APP | No |
| Waterproof | Yes |
| Plug Type | None |
| Function | for Video Game, Common Headphone, for Hunting & Shooting, For Mobile Phone, for Powersports, HiFi Headphone, Sport, For Outdoor, For Office |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Volume Control | Yes |
| Control Button | No |
| Vocalism Principle | air Vocalism Principle |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | Type c |
| Communication | WireLess |
| Style | Ear Hook |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | AideeMaster |
| Support Memory Card | No |
| Feature 1 | New Bluetooth 5.4 Headphones |
| Feature 2 | Stereo Hands-free ENC Noise Cancelling Wireless Business Headset |
| Feature 3 | Business Headset with HD Dual Mic |
| Feature 4 | Headset for Smart Phones |
| Feature 5 | Wireless Headphones With Microphone |
| Feature 6 | Wireless Bluetooth5.4 Headset |
| Feature 7 | Dual-microphone Noise Reduction Ear-hook Type Headphone |
| Feature 8 | Driving Earpiece HD Call Earphones |
Instock
There are no reviews yet.