Instock
| Weight | 0.045 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 8 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Vaorlo Model | USB Interface Computer Wired Headphones |
| Material | ABS, Plastic |
| Sound Isolating | YES |
| Category | Earphones & Headphones |
| Max Output | 123mW |
| Number Of Drivers | 2 |
| Driver Diameter | 14.2mm |
| Total Harmonic Distortion | 0.02% |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Features | With microphone, Active Noice Cancelling |
| With Microphone | Yes |
| Support APP | Yes |
| Line Length | 3m |
| Frequency Response Range | 20 – 20000Hz |
| Sensitivity | 123dB |
| Plug Type | Line Type |
| Function | For Internet Bar, Monitor Headphone, for Video Game, Common Headphone, For Mobile Phone, HiFi Headphone, Kids' Headphones, For Outdoor, For Office, For Sleep, For DJ, For Study |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Volume Control | Yes |
| Control Button | Yes |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | USB |
| Communication | Wired |
| Style | In-ear |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | VAORLO |
| Resistance | 16Ω |
| Features1 | USB Interface Computer Wired Headphones 9D Surround Deep Bass Earphone |
| Features2 | HIFI Sound Quality In-Ear Noise-Cancelling Earplugs |
| Features3 | 3M Extra Long Headset Cable |
| Features4 | For PC Laptop Esports Games |
| Features5 | For Karaoke Live Streaming |
| Features6 | USB-A Interface Computer Wired Headphones 9D Surround Deep Bass Earphone |
| Features7 | 3M Extra Long HIFI Sound Quality In-Ear Wired Headphones |
Instock
There are no reviews yet.