Instock
| Weight | 0.065 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 9 × 3 cm |
| Material | Metal, Plastic |
| Width[mm] | 30M |
| Depth[mm] | 210MM |
| Weight[g] | 88G |
| Height[mm] | 95MM |
| Battery Capacity[mAh] | 60MAH |
| Battery life up to[hours] | 9H |
| Voice assistant built-in | No |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| NFC Technology | No |
| Sound Isolating | No |
| Category | Earphones & Headphones |
| Earcups Type | Sealed |
| Max Output | 0mW |
| Number Of Drivers | 2 |
| Charging Method | cable |
| Headphone Pads Material | Silicone |
| Magnet Type | other |
| Driver Diameter | 9mm |
| Total Harmonic Distortion | 0% |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Package List | User Manual, Charging Cable, Replaceable Pads Set |
| Features | waterproof, With microphone, Apple Siri Support |
| Codecs | sbc |
| With Microphone | Yes |
| Is wireless | Yes |
| Support APP | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Line Length | 0.6m |
| Frequency Response Range | 20 – 20000Hz |
| Sensitivity | 100±3dB |
| Plug Type | None |
| Function | for Video Game, Common Headphone, For Mobile Phone, HiFi Headphone, Sport |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Volume Control | Yes |
| Control Button | Yes |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Wireless Type | None |
| Connectors | None |
| Communication | WireLess |
| Style | In-ear |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | Awei |
| Awei Model | A920BL |
| Support Memory Card | No |
| Resistance | 16Ω |
| Sound System | Sound System:Stereo Dual Track |
| Talk time | 9hours |
| Music time | 8hours |
| Charging time | 1hours |
| feature | Support one connect two devices / reject coming call function / .Support IOS system power display /magnetic function |
| type | awei headphones / awei earphones / awei headset /awei earbuds /wireless bluetooth earbuds / sports wireless headphones/awei bluetooth headphones |
| support | wholesale /retail /dropship/free shipping |
Instock
There are no reviews yet.