Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.028 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 7 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | Plastic |
| Weight[g] | 20 |
| Battery Capacity[mAh] | 90 |
| Battery life up to[hours] | 5 |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| NFC Technology | No |
| Sound Isolating | No |
| Category | Earphones & Headphones |
| Max Output | 1mW |
| Number Of Drivers | 1 |
| Headphone Pads Material | other |
| Magnet Type | other |
| Total Harmonic Distortion | 1% |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Bluetooth Version | other |
| With Microphone | No |
| Is wireless | Yes |
| Support APP | Yes |
| Waterproof | No |
| Sensitivity | 115dB |
| Plug Type | None |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Volume Control | No |
| Control Button | Yes |
| Vocalism Principle | Bone Conduction |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | USB |
| Communication | WireLess |
| Style | In-ear |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | SSET |
| Support Memory Card | No |
| Resistance | 32Ω |
Instock
There are no reviews yet.