Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 18 × 22 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30min |
| Remote Distance | 50m |
| Scale | 1:14 |
| Dimensions | 36.5*13.5* 14 CM |
| Model Number | SG-1405/1406 |
| Package Includes | Original Box, Remote Controller, Batteries, Operating Instructions, USB CABLE |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | MN MODEL |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Design | Cars |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.