Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 20 × 16 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 20min |
| Remote Distance | 150m |
| Dimensions | 22*20*16cm |
| Package Includes | Original Box, Remote Controller, Batteries, USB CABLE, Operating Instructions |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Design | Cars |
| Features | REMOTE CONTROL |
| type | Wireless remote control |
| brand | SNICLO |
| package | color box |
| Toy material | metal |
| colour | FPV Black (Car+Camera+Remote Control+FPV Glasses) 8031, FPV white (car+camera+remote control+FPV glasses) 8031, RTR Black (Car+Remote Control) 8031, RTR white (car+remote control) 8031 |
| proportion | 1/43 |
Instock
There are no reviews yet.