Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 18 × 26 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| Power | Electric |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 15-18 minutes |
| Remote Distance | over 120 meters |
| Dimensions | 34.5*20.5*14.8CM |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | CONUSEA |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Design | Cars |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.