Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.84 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 16 × 14 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | other |
| Steering servo | other |
| Power | other |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 240mins |
| Tire Track | other |
| Wheelbase | other |
| Warning | other |
| Remote Distance | About 30m |
| Warranty | A Month |
| Scale | 1:20 |
| Dimensions | 34.7x16x13.6cm |
| Torque | other |
| Model Number | RC Excavator |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Remote Control | Yes |
| Material | ABS |
| Brand Name | GOOLRC |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Design | Cars |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.