Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.601 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 23 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30min |
| Tire Track | 67mm |
| Wheelbase | 102mm |
| Remote Distance | 50m |
| Scale | 1:28 |
| Dimensions | 168x82x57mm |
| Model Number | LD2801PRO |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, USB CABLE, Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | FMS |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Design | Cars |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.