Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.491 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 10 × 12 cm |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| Power | battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30min |
| Warning | Be safe playing! |
| Remote Distance | 5-10m |
| Scale | 1:12 |
| Model Number | RC Engineering Vehicle |
| Package Includes | Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1 |
| Charging Voltage | 12v |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic, ABS |
| Origin | Mainland China |
| Design | Cars |
| Age Range | 2-4 years, 5-7 years, 8-11 years, 12-15 Years, Grownups, > 8 years old, > 3 years old, < 3 years old, > 6 years old, > 14 years old |
| Dropshipping | Wholesale |
Instock
There are no reviews yet.