Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.72 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 18 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| 3C | Type |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | 3C |
| Power | 7.4V 300mAH |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Distance | 80 M |
| Scale | 1:14 |
| Dimensions | 24*14*17 |
| Model Number | FQD10 |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Controller Mode | MODE1 |
| Charging Voltage | 6.5V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, ABS |
| Type | Car |
| Design | Dirt Bike |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Color | Black |
| Feature1 | rc drift car |
| Feature2 | Racing drifting car toy for boys |
| Feature3 | 1:20 rc drift car |
| Feature4 | rc cars for adults |
Instock
There are no reviews yet.