Instock
| Weight | 0.42 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 12 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Zoom type | Digital zoom |
| Zoom | 8x |
| Lens Quantity | Single lens |
| AI Functions | Motion Detection |
| Shell Material | Plastic |
| Color Night Vision | YES |
| Operating Temperature | -10°-60° |
| IP Rating | IP66 |
| Solar Panel Power | 10W |
| Power Mode | Mains Electricity |
| Rechargeable Battery Capability | other |
| Rechargeable Battery | None |
| Scene | Indoor and outdoor |
| Movement Range(Tilt) | -10°-180° |
| Movement Range(Pan) | 0°-360° |
| Megapixels | 8MP |
| TF Card | 128G TF Card |
| Power Supply | Normal |
| Internal Storage | 128G |
| Installation | Ceiling, Embedded, Normal, Wall Mounted, Corner Mount |
| Audio Output | Two Way Audio |
| Viewing Angle | 360° |
| Video Compression Format | H.264 |
| IR Distance(m) | 10m |
| Power Supply(V) | DC 12V 2A |
| Alarm Action | telefon Alarm, Email Photo, Local Alarm |
| Power Consumption(W) | 10W |
| Supported Mobile Systems | Windows Mobile, Android, IOS |
| Special Features | Waterproof / Weatherproof |
| Sensor | CMOS |
| Model Number | CA7 |
| Supported Operating Systems | Windows 98, Windows XP, Windows vista, Windows 7, Mac OS, Windows 8, Windows 10, Windows 2000, Windows 2008, Windows 2003 |
| Lens (mm) | 3.6mm |
| Connectivity | WIFI(2.4GHz) |
| High Definition | 8.0 Megapixels |
| Style | Dome Camera |
| Brand Name | Cugo |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| APP | V380 |
| type 1 | security camera |
| type 2 | Wifi security camera |
| type 3 | cctv camera |
| type 4 | Security camera |
| type 5 | Outdoor wireless security camera |
| type 6 | ip camera |
| type 7 | camera wifi wireless |
Instock
There are no reviews yet.