Instock
| Weight | 0.14 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 5 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | Smart Life Relay Module |
| Brand Name | Scimagic-RC |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Condition | Smart Life APP Remote Control DIY Smart Home |
| Max Current | 2200W/10A |
| Wireless Standard | Wifi |
| Support app | alexa, google home |
| Operating Temperature | -40 degrees to +70 degrees |
| Single package size | 4X3X2 cm |
| Transportation Mode | Wifi Only |
| APP | smart life/EWELINK |
| Type 1 | Inching Interlock Self-locking Wifi Switch Work With Alexa |
| Type 2 | Smart Life Inching Self-Locking Relay Module |
| Type 3 | Smart Life 12V 24V 32V Inching Self-Locking Relay Module |
| Type 4 | 7-32V / 85-250V |
| Wireless Protocol | WiFi 2.4GHz(NOT support 5GHz) |
| Name 1 | wifi control |
| Name 2 | wifi switch |
| Name 3 | wifi inteligente |
| Name 4 | Access control |
| Name 5 | Smart home automation |
| Name 6 | Jog/self-locking wireless relay module |
| RF | No battery, 433MHz |
| WIFI | 2.4G |
| Input | AC/DC 7-32V/USB 5V or DC 85-250V/USB 5V |
| Receiver styles | have shell / no shell |
| Channel | 1 / 2 / 4Channel |
| 4 Channel Size | 80*77*26mm |
| Control methods | 2.4G WIFI and 433mhz RF |
Instock
There are no reviews yet.