Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | IN-R200 |
| Brand Name | uhfrfid |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Dimension | Module:23*20*0.5mm;Dev board:50*53*5mm |
| Chip | R200 |
| Frequency | 860-960mhz |
| Read range | 0-20m(depend on tag, antenna and environment) |
| RF Power Output | 15-26 dBm(adjustable) |
| Power supply | 3.5V -5 V |
| Interface | TTL(UART), micro USB |
| Antenna port | 1 port, SMA |
| Protocol | EPC global UHF Class 1 Gen 2 / ISO 18000 6C |
| Read speed | Multi-tag, 1-60tags/second(depend on tag, antenna and environment) |
Instock
There are no reviews yet.