Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Clarity | 1080p |
| Lens (mm) | 25mm |
| Sensor Size | 1/2.7" |
| Installation | Normal |
| Technology | INFRARed |
| Model Number | NV8160/NV8000 |
| Brand Name | LEEDOAR |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS, UL, KC |
| Product name | NV8160 helmet night vision goggles |
| Power supply | 2600mAH lithium battery |
| Total darkness viewing distance | 400 meters |
| Low-light viewing distance | 3 meters~ infinity |
| Video resolution | 1080P |
| Photo resolution | 12MP8MP15MPI3MP2MPM1.3MPIVGA |
| Waterproof | IP54 |
| lR lights | 7 levels adjustment |
| Color effects | Normal, black and white, luminous green, infrared light |
| Night vision device | NV000 Night vision goggles |
| night vision for hunting | night viewer for hunting |
| Night vision scope | night vision to hunt the night |
| night vision goggles | hunting equipment |
| Head Mount Binoculars | Head Mount night vision goggles |
Instock
There are no reviews yet.