Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 16 × 19 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Zone Number | 99 |
| Alarm Type | The Alarm, sms, PSTN, GPRS, Apps Control |
| Output Number | 99 |
| Model Number | PG103 |
| Kit Configuration | Door/Window Sensor |
| Size | 185x125x14.7mm |
| Power | Less than 500mA |
| Connection Type | WireLess, Wireless |
| Arming Type | APP |
| Video Interface | Yes |
| Display | Yes |
| Password Keyboard | Yes |
| Brand Name | PGST |
| Origin | Mainland China |
| Smart home platform | tuya |
| Certification | CE |
| Network | 4G |
| Standby current | Less than 80uA |
| Wireless frequency | 433Mhz |
| Backup battery | 3.7V/500mAh Lithium battery |
| Feature | GSM Alarm |
| Voice Control | Support Alexa / Google Assistant |
| Working current | Less than 120mA |
| Input voltage | DC 5V |
Instock
There are no reviews yet.