Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Internal Storage | None |
| Focus | 2.8mm |
| Audio Output | None |
| Supported Operating Systems | Windows 8, Windows 7 |
| Supported Mobile Systems | IOS, Android |
| Viewing Angle | 85° |
| Lens (mm) | 2.8mm |
| Connectivity | Closed System/CCTV Wired |
| Sensor Brand | Sony |
| Style | Bullet Camera |
| Sensor | CMOS |
| Focal Length | 2.8mm |
| Installation | Side |
| Technology | INFRARed |
| Model Number | CR1BG |
| Brand Name | ANNKE |
| Origin | Mainland China |
| Alarm Type | Local Alarm |
| Plug Type | Eu plug, US PLUG, AU Plug, UK Plug |
| Image sensor | 5MP CMOS Image sensor |
| Video Resolution | 2560 (H) * 1944 (V) |
| Min.Illumination | 0.01 |
| Number of Infra-Red LEDs | 2 |
| Night Vision Distance | Up to 100ft/30m |
| DNR | 2D DNR |
| Wide Dynamic Range | Digital WDR |
| IR Cut Filter | Yes |
| Video Output | 1* HD BNC |
| Housing | Plastic |
Instock
There are no reviews yet.