Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 20 × 24 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode number | yes. |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | Not for kids under 3 months |
| Warranty | Not for kids under 3 months |
| Scale | 1:16 |
| Power Source | GAS |
| Model Number | Q141 and Q141B |
| Motor | Brushless Motor |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 15-18 minutes |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 1Pcs |
| Remote Distance | 120m |
| Material | Metal, RESIN, Plastic, RUBBER, Carbon Fiber |
| Brand Name | PYLRC |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| Model 1 | radio control car |
| Model 2 | Remote control car |
| Model 3 | Off-road motorcycle |
| Model 4 | Received within 3 days |
| Model 5 | rc truck |
| Model 6 | With LED lights |
| Model 7 | AS Shown |
| Model 8 | Q141 |
| Model 9 | Q141B |
| Model 10 | for Adults and Kids |
| Model 11 | 16106 |
| Model 12 | JJRC |
Instock
There are no reviews yet.