Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certificate Number | as show |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | NONE |
| Warranty | one month |
| Scale | 1:16 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | Q137 |
| Motor | Brush Motor |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 25-30 minutes |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 2*1.5V AA batteries (not included) |
| Remote Distance | 25m |
| Material | Plastic |
| Brand Name | EC TOY |
| Recommend Age | 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| Body Battery | 7.4V 900MAH |
| Charging time | about 4 hours |
| Frequency | 2.4GHz |
Instock
There are no reviews yet.