Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 5 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | self-contained |
| General Use | Outdoor Furniture |
| Origin | Mainland China |
| Size | Two-person |
| Brand Name | swallowtail |
| Type | HAMMOCK, Camping Hammock/Single double leisure hammock |
| Age | adults |
| Brand | Swallowtail |
| Material | 210T Nylon woven cloth |
| Maximum user weight | 200-250kg |
| Hammock size | 250cm*120cm (98.5in*47in) |
| Hammock weight | 750g or 780g |
| Hammock strap type | 2ring or 5+1ring |
Instock
There are no reviews yet.